Allez au contenu Allez à la navigation

31 Květen 2019

Nesvítí slunce? Ochranu pokožky tváře nezanedbejte

Nesvítí slunce? Ochranu pokožky tváře nezanedbejte

 

Dermatologové doporučují: Používejte opalovací krém každý den

Po opalovacím krému bychom neměli sáhnout jen před dovolenou u moře či na horách, s příchodem léta by se měl stát součástí naší každodenní péče o pleť. Naši tvář totiž slunci vystavujeme každý den - při cestě do práce, vysedávání na terase nebo na výletě. Na co bychom měli myslet při výběru sluneční ochrany na tvář? Jak se jednotlivé druhy opalovacích krémů liší? A proč je opravdu dobré je používat denně? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak se v druzích pleťové opalovací kosmetiky neztratit.

Vaše kůže v bezpečí

Naše kůže je jedním z nejdůležitějších orgánů. Poskytuje tělu ochranu proti virům a bakteriím, pomáhá regulovat tělesnou teplotu a udržuje rovnováhu hydratace. Je však citlivá na vnější vlivy z okolí, mezi které patří také sluneční záření. Část paprsků, tzv. UV záření, totiž může nechráněnou pokožku poškodit. Dermatologové dokonce uvádí, že až 90 % viditelných znaků stárnutí kůže na tváři, mezi které můžeme řadit například vrásky, se neodvíjí od našeho věku, ale právě od počtu hodin, které strávíme na slunci. Bohužel si část lidí stále myslí, že naši kůži je potřeba chránit jen tehdy, když se chceme cíleně opalovat. Není tomu tak. UV paprsky na nás dopadají denně, dokonce, i když je pod mrakem. Naše kůže tedy bude v bezpečí jen tehdy, pokud na její ochranu budeme myslet každý den.

Opalovací krémy pro každou tvář

Zmatňující nebo lesklý? Bezbarvý nebo tónovaný? Druhů opalovací kosmetiky, které ochrání naši tvář před sluncem je nespočet a každý produkt je vhodný pro jiný typ pleti. Podle čeho tedy vybírat takovou sluneční ochranu, která bude pro naši tvář jako stvořená? Pro smíšenou až mastnou pleť je ideální Photoderm NUDE Touch. Jeho tónovaný odstín má efekt přirozeného make-upu a můžete jej tak nosit každý den. Jeho lehkou strukturu oceníte zejména v létě, pleť umí dokonale sjednotit a zanechává matný pudrový efekt. Normální pleť spolehlivě ochrání Photoderm Aquafluid. Jeho ultra-lehká textura nezanechává bílé stopy, ani mastný film a pokožka se po nanesení neleskne. Kromě té bezbarvé jej seženete také v dvou tónovaných variantách. Pro citlivou pokožku, včetně kůže alergické na slunce, je pak nejvhodnější Photoderm MAX Krém. Kromě UVA/UVB filtrů obsahuje i skutečnou vnitřní biologickou ochranu, která stimuluje obranyschopnost kůže.

Photoderm Nude Touch

 

Jak chránit kůži se specifickými potřebami?

Bioderma se v řadě Photoderm zaměřuje také na sluneční ochranu pro pokožku, která vyžaduje specifickou péči. Pro smíšenou až mastnou pleť se sklonem k mírnému či středně těžkému akné je vhodný opalovací krém Photoderm AKN. Ten umí regulovat kvalitu i množství kožního mazu, brání ucpávání pórů a také vzniku nedokonalostí, které se můžou zhoršovat při vystavení kůže slunci. Citlivou pokožku se sklonem k začervenání či s rosaceou, před spálením ochrání Photoderm AR. V něm obsažený patent Rosactiv® oslabuje kožní kapiláry a okamžitě tak zklidňuje zarudnutí. Ochranu nejen před sluncem, ale i proti stárnutí pak nabízí Photoderm Anti-age. Obsahuje totiž kvasnicový extrakt, který posiluje soudržnosti jednotlivých vrstev kůže a snižuje tak nedokonalosti. Pokud se vám místo bronzového opálení vytváří pigmentové skvrny, sáhněte po opalovacím krému Photoderm SPOT. V něm obsažený výtažek z lékořice (glabridin) totiž zabraňuje hyperpigmentaci. Je také vhodný k použití i před nebo po laserových nebo dermatologických zákrocích. Většina produktů z řady Photoderm navíc obsahují patent Buněčné BioochranyTM, který zachovává a stimuluje obranyschopnost kůže (imunity) během expozice na slunci a zároveň zajišťuje biologickou ochranu integrity genomu, buněk a tkání kůže.

Photoderm Spot