Allez au contenu Allez à la navigation

25 Únor 2019

Konec mýtů o micelárkách! Jak správně vybrat?

KonEC MÝTŮ O MICELÁRKÁCH!jak správně vybrat?

Micelární vody jsou v posledních letech velkým trendem, který ale také vyvolává mnoho otázek. Je micelárka zázračná či škodlivá? Je lepší než čisticí gely? Spousta internetových článků má na tyto otázky jednoznačné a rychlé odpovědi. Pojďme se raději podívat, jak je to doopravdy, a vyhněme se mýtům.

Jak micelárky fungují

Micelární voda je jedinečná proto, že obsahuje drobné částice, takzvané micely. Složení micel je podobné struktuře buněk kůže. Jedná se o shluky molekul, které mají dva póly - hydrofilní a lipofilní. Fungují podobně jako magnet a umí přitáhnout veškeré nečistoty, které se nám na pokožce usazují během dne. Díky hydrofilní složce absorbují prach a jiné nečistoty rozpuštěné ve vodě. Lipofilní část se pak postará o odstranění kožního mazu, odumřelých buněk či voděodolného makeupu. Micelární voda Sensibio H2O využívá micel s vysokou snášenlivostí, které pleť bezchybně odlíčí bez toho, aby ji podráždily. Sensibio H2O je možné použít na všechny typy pleti, včetně té citlivé.

Sensibio

 

Vysušuje micelární voda pleť?

Odpověď na otázku může být ano i ne. Vždy totiž záleží na tom, jaká byla využita technologie při výrobě a jaké je její složení. Některé odličovací produkty mohou obsahovat dráždivé látky jako surfaktanty či alkohol nebo mohou mít vysoké pH, které vede k vysoušení pokožky a jejímu podráždění. Naši pleť ale může vysoušet paradoxně i samotná voda. Mikrobi a částice obsažené v tvrdé vodě narušují přirozený hydrolipidický film a pleť dehydratují.

Jak tedy správně zvolit?

Jak tedy správně zvolit?

Jak tedy správně zvolit?

Správně zvolená micelární voda pleť nevysušuje. Pokud chcete vysušení předejít, volte micelární vodu obsahující fosfolipidy. Ty obnovují ochrannou vrstvu kůže, kterou tvrdá kohoutková voda narušuje. Pleťové micelární vody Sensibio, Hydrabio a Sébium fosfolipidy obsahují a zabraňují tak vysoušení pleti.

Citlivá pleť - Sensibio H2O

Po vodě Sensibio H2O sáhněte, pokud je vaše pleť zvlášť citlivá. Tento typ pleti má více než polovina lidí, o vlastnostech citlivé pleti jsme nedávno na našem blogu psali. Micelární voda Sensibio H2O je vyrobena z vysoce čisté farmaceutické vody, má schopnost proniknout do hloubky a čistit spodní vrstvy pokožky. Obsahuje také zklidňující látky, okurkový extrakt a zlatou řasu, která brání zarudnutí. Naopak jsme ji pečlivě zbavili všech  endotoxinů, které mohou pleť dráždit.Tato kombinace vlastností z naší nejoblíbenější micelární vody dělá ideálního pomocníka pro péči o citlivou pleť. Zajímá vás více informací o citlivé pleti a účincích micelární vody? Navštivte naši stránku sensibio-h2o.cz, kde najdete také soutěž o micelární vodu na 5 let zdarma a další ceny.Sensibio

Suchá pleť - Hydrabio H2O

Pokud je vaše pleť velmi suchá či dehydratovaná, sáhněte po micelární vodě Hydrabio H2O. Oproti Sensibio H2O je totiž navíc doplněna o hydratační složky.

Smíšená a mastná pleť - Sébium H2O

Jestliže bojujete s mastnou pletí se sklonem k akné, je pro vás Sébium H2O jasná volba. Reguluje totiž produkci kožního mazu a zabraňuje vzniku pórů, aniž by pokožku vysušovala (podobně jako Hydrabio).

Micelární vodu doporučujeme používat vždy ráno a večer, kdy je z pleti potřeba nejen odstranit veškerý makeup, ale také prach a nečistoty. A pokud si stále nejste jisti typem své pokožky, podívejte se do sekce Vaše pleť, kde najdete více informací.

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.