Allez au contenu Allez à la navigation

10 Říjen 2018

Každodenní rutina v péči o pleť s akné

Každodenní rutina v péčio Pleť s akné

Akné je jedním z nejrozšířenějších kožních onemocnění a pro péči o aknózní pokožku platí speciální pravidla. Znáte je? Sepsali jsme pro vás seznam toho, co rozhodně nevynechat ve vaší každodenní kosmetické rutině. Díky ní zabráníte vysoušení pokožky, odstraníte přebytečný maz a udržíte si póry čisté, což může pomoci k urychlení léčby akné. Pokud jsme totiž ve věcech vytrvalí a děláme je pravidelně, přinesou nám ovoce. V péči o pleť tohle platí dvojnásob. Když se o ni budeme pravidelně starat každý den, v budoucnu se nám odmění.

Čistá pleť = zdravá pleť

Ačkoli zní toto heslo jednoduše, často děláme chyby už v úplném základu péče o pokožku – v čištění pleti. Každý typ pokožky totiž vyžaduje odlišnou péči, a pokud nebudeme respektovat specifické potřeby právě našeho typu pleti, můžeme ji používáním nevhodných produktů zbytečně podráždit.

Před tím, než kosmetický rituál zahájíte, ujistěte se, že micelární voda, kterou se chystáte použít, je vhodná právě pro mastnou pokožku se sklonem k akné. Taková odličovací kosmetika by neměla obsahovat alkohol, který pokožku příliš vysušuje.  Je dobré se vyhnout také produktům s olejovou složkou. Micelární voda by měla pokožku důkladně očistit od přebytečného mazu a zároveň ji zklidnit. To jednoduše zvládne micelární voda Sébium H20, která byla pro aknózní pokožku speciálně vyvinuta a díky komplexu látek, které regulují tvorbu kožního mazu a zároveň mají antibakteriální účinek. Navíc ji po použití není třeba oplachovat a vystavovat tak pokožku kontaktu s látkami obsažených v kohoutkové vodě, které k ní nemusí být vždy citlivé.

K pokožce buďte jemní

Mastnou pokožku se sklonem k akné musíme čistit důkladně, ale jemně. Doporučujeme pleť čistit pouze bavlněnými tampónky, které pleť nedřou. Při nanášení krémů používejte klidně jen prsty, nezapomeňte si ale předtím umýt ruce, abyste si do pórů nezanesli nečistoty. Pro aknózní pokožku určitě nejsou vhodné pemzy, ani podobné pomůcky s drsným povrchem. Jakékoliv mechanické dráždění pokožky s akné totiž může vést k podpoře zánětlivého procesu a jeho rozšíření do okolí, což stěžuje hojení. To stejné platí i pro vymačkávání či škrábání aknózní pokožky. Po odlíčení nechte pleť regenerovat a pupínky rozhodně nevymačkávejte.

Pleť hydratujte

Voda umí dodat pokožce život. Dehydratovaná kůže je suchá, na pohled matná až šedá a může tvořit šupinky. Samotná dehydratace je ale jen dočasný stav, který může postihnout nejen suchou, ale také mastnou pokožku. Při léčbě akné je dostatečný přísun vody pro naši pleť velmi důležitý. Často totiž děláme přesný opak – při snaze z pokožky odstranit co nejvíce mazu používáme agresivní kosmetické produkty, které pokožku naopak vysuší. Tím dojde k obrannému mechanismu naší kůže, která paradoxně začne produkovat více mazu.

V pravidelné péči o pokožku bychom proto rozhodně neměli zapomínat na hydratační krémy nebo gely, díky kterým pleť není napnutá. Zklidnění dodá hydratační kosmetika také pokožce, která je oslabená po dermatologické léčbě.

Lékařem doporučená medikace

Do každodenní rutiny v péči o aknózní pleť bychom měli zahrnout také medikaci doporučenou lékařem. Po té, co pleť důkladně očistíte a hydratujete, naneste ošetřující krém podle pokynů vašeho lékaře. Léčbu akné je třeba vždy začít návštěvou dermatologa. Ušetříte tím spoustu peněz za přípravky, které nefungují, u neodborné léčby navíc hrozí, že si stav akné ještě zhoršíte a prodloužíte si tak dobu hojení. Neexistuje totiž jen jeden druh akné a pouze váš dermatolog bude vědět nejlépe, jaký typ léčby je pro vás nejvhodnější.

 

Produkty Bioderma zakoupíte na e-shopu Notino