Allez au contenu Allez à la navigation

12 Únor 2018

Beauty blogerka Alex radí


Beauty blogerka
Alex radí:

Odličování je základ


krásné pleti

 

Kdo čte můj blog, jistě velmi dobře zná i mou „beauty mantru“ – základem ke krásné pleti je důkladné odličování. Proč je právě tahle, ne příliš zábavná část mé každodenní rutiny, stěžejní a proč bychom jí měli věnovat speciální pozornost?

Bohužel málokdo z nás byl obdařen genetickými předpoklady k dokonalé pleti, která by nepotřebovala žádnou extra péči. Navíc žijeme v prostředí, které naši pokožku zahlcuje negativními vlivy, od znečištěného prostředí, slunečního záření, přes smog až k větru a chladu. Když se k tomu navíc přidá nějaká ta dávka každodenního stresu, uspěchaný životní styl, nedodržování pitného režimu, případně nějaké hormonální výkyvy či kožní onemocnění, máme co dělat, aby naše pleť zářila zdravím. Všechny tyhle aspekty už samy o sobě naší pleti dvakrát nepomáhají, pokud ještě „sem tam“ zapomene na odličování a čištění, můžeme záhy očekávat pleťovou pohromu.


Kvalitu pleti samozřejmě můžeme pozitivně ovlivnit zdravým životním stylem, bez správné péče to ale stejně nepůjde. Ještě předtím, než pleť rozmazlíme krémy, olejíčky, či séry, musíme ji důkladně vyčistit. Zároveň ale nesmíme zapomínat na šetrnost, protože pokožka na obličeji bývá jemná a citlivá. Jedním z nejjednodušších a zároveň nejšetrnějších řešení je pro mě, už léta, používání micelární odličovací vody, která si poradí s nečistotami, které během dne na pleti ulpí, ale i s make-upem, který důkladně odstraní, aniž by pleť dráždila. Jak a kdy micelární vodu používám?

Bloggerka Alex

Každé ráno je třeba pleť očistit od kožního mazu, zbytků krémů, odumřelých buněk a připravit ji na nový den. Micelární voda je na ranní čištění pleti jako dělaná, pokožku zklidní, vyčistí a díky ní mohu séra a krémy prostupovat hlouběji do pleti a intenzivněji v ní působit.

Večerní odličování je pro pleť ještě o kousek důležitější. Obzvlášť ve chvíli, kdy žijeme ve městě a líčíme se. Naše pleť má přes noc jedinečnou příležitost se zregenerovat, odpočinout si a vzít si to nejlepší z našich pečujících přípravků. Já sama mám nejraději dvoufázové odličování, kdy v prvním kroku odstraním make-up za pomocí balzámu na olejové bázi nebo šetrného gelu, které pleť nejen vyčistí, ale zároveň ji už v prvním kroku hydratují a zklidní. Na dočištění pak používám opět micelární vodu, kterou nanáším na tamponek a jemně s ním pleť masíruji do chvíle, než je tamponek úplně čistý. Až v ten okamžik si mohu být jistá, že je má pleť opravdu vyčištěná a připravená na dávku večerní hydratace. Pokud jsem na cestách, vystačím si během celého odličovacího procesu jen s jedním krokem ve formě micelární vody. Já jsem ale přesně ten typ, který si svou beauty rutinu vyloženě užívá, takže je pro mě víc kroků vlastně velkou zábavou. Pokud ale nejste takoví beauty nadšenci jako já a v koupelně nechcete trávit spoustu času, bohatě si vystačíte jen se samotnou micelární vodou Sensibio H2O, která si poradí i s voděodolným make-upem.


A závěrem? Můžete mít ty nejdražší a nejluxusnější lahvičky s make-upem, pokud bude ale pokulhávat péče o pleť, zázraky se dít rozhodně nebudou. Nepodceňujte sílu odličování, najděte si pár minut denně a věnujte je své pleti. Uvidíte, že když ji prokážete trochu lásky (a micelární vody), bude samou radostí jen zářit. A vy s ní!

A jestli chcete, aby zářili i všichni kolem, sledujte instagramový účet Bioderma_czech a zapojte se do malých výzev o každodenní radosti, které tam budou probíhat. Dělat radost druhým je totiž jednou z nejkrásnějších věcí!

Alex